Denna sida hämtar bostadsdata från:


Följ Bobubbla på Twitter och få grafer i ditt flödes!
Follow @BoBubbla





Kolumnerna representerar olika tidsintervall enligt följande:

-12-9M betyder intervallet: 2018-04-19 -> 2018-07-19
-9-6M betyder intervallet: 2018-07-19 -> 2018-10-19
-6-3M betyder intervallet: 2018-10-19 -> 2019-01-19
-3-0M betyder intervallet: 2019-01-19 -> 2019-04-19

Bostadsrätter Stockholm:

KommunKvarter% Kvm. pris 30 dagarKvm. pris 2019-01-19 2019-04-19Kvm 2019-01-19 2019-04-19% Kvm. pris 2019-01-19 2019-04-19Kvm. pris 2018-10-19 2019-01-19Kvm 2018-10-19 2019-01-19% Kvm. pris 2018-10-19 2019-01-19Kvm. pris 2018-07-19 2018-10-19Kvm 2018-07-19 2018-10-19% Kvm. pris 2018-07-19 2018-10-19Kvm. pris 2018-04-19 2018-07-19Kvm 2018-04-19 2018-07-19
SolnaArenastaden-5653345586032468-46256764-36436560
SolnaBergshamra05148469-45378269-116015762244854073
SolnaBergshamra Norra2056721617527775415218183-196454963
SolnaFristaden126345652-36509047265176455-55434860
SolnaFrösunda75231476-15263279-2534648035211379
SolnaGamla Filmstaden-10596928055697376-16681966396236165
SolnaGamla Huvudsta-155451361124886763-9534276335191765
SolnaGamla Råsunda-26568555-5691325536702763106068655
SolnaHaga Norra-6510915264799555-115416755-35603967
SolnaHagalund34005971-54229668-84614466124131074
SolnaHagastaden7584523915775634-86291134-106985234
SolnaHuvudsta34770070-55030469-35175967104707771
SolnaJärvastaden115214570151490720512387315083477
SolnaKarolinska16667283946417534-9703343146761761
SolnaRåsunda1162931542618085206200756-26342356
SolnaRitorp42523486435069753-15107456-135862840
SolnaRudviken65832357-86315738165459358204553367
SolnaSkytteholm-9493626974609477-6489287314865880
SolnaSolna Centrum15415661124835471-75227267-55512364
SolnaUlriksdal-17588434975497857-35680360-55951755
SolnaVästra Skogen-15539666905397974-1542927035266472
SolnaVireberg17580356125664871134999167-65295359
StockholmAbrahamsberg-165483562-65820951-7623604836029152
StockholmAkalla-253230760331415655299566803001870
StockholmÄlvsjö-14799966124290372-11482257144633366
StockholmÅrsta3556145735418558-5568765985267762
StockholmAspudden-26799753465209532642416306447458
StockholmBagarmossen134898461-55139461-35324656-15366351
StockholmBandhagen-34857451194082162-124627255134090766
StockholmBirkastan-69244960-597093652955306709567364
StockholmBjörkhagen-1609115775710056-3588366515815966
StockholmBlåsut35900657-56178952-2627594916234856
StockholmBromma-254129572532595915260264-15310460
StockholmBromma Beckomberga4409476453883958-255154570294008567
StockholmBromma Blackeberg44531558-14572362-105061757124512753
StockholmBromma Brommaplan176102637424285756-306126053-46400843
StockholmBromma Johannesfred19515537774838062-75200045104743656
StockholmBromma Mariehäll-7555615545355666164625689-256168739
StockholmBromma Norra Ängby-175759633145047255-12575794065421643
StockholmBromma Riksby0486685834714661-1475055714696258
StockholmBromma Traneberg-26513853135748861-10638104746154354
StockholmBrommaplan-175210664-15615504216101446215025052
StockholmCentrum467811064-48149565-129294856356908371
StockholmEkhagen-76259370-16332276-86919870185879085
StockholmEnskede35262559-957955562570525735556056
StockholmEnskede Gård55259681-25357183-7573867205755078
StockholmEnskede-Årsta-Vantör-1483496174523562-14524605684856660
StockholmEnskededalen13490467034774572-1480787834659574
StockholmEntréplan-342484570-132846266-52594414035775153
StockholmEssingeöarna157187060-37440553-4777864657388056
StockholmFarsta3416657053977175-34082670-54290169
StockholmFarsta Centrum-33990675-541982655401366783712771
StockholmFarsta stadsdelsområde214225364-34366769-14425664-34552366
StockholmFarsta Strand-444022650440765404402361173756576
StockholmFredhäll3827833847987745-4833164267846059
StockholmFruängen15229950649556582487026194478662
StockholmGamla Enskede65829446105308355-19655036696009455
StockholmGamla Stan49231953-39525551148345677-2210649856
StockholmGärdet08547761-387924510881535438561660
StockholmGårdshus59283943118362058-11937794568821861
StockholmGloben126217048-867474403652364616480248
StockholmGröndal26575262-468532593667695666326763
StockholmGubbängen-945870584442686514394361-84801557
StockholmGullmarsplan66343857-6676364436565553-97229537
StockholmHagastaden Vasastan-21857836758146254-68696848-69246076
StockholmHägersten-95480859-65801556-36008156-26155660
StockholmHägersten-Liljeholmen-3616725916084258-3627835836068162
StockholmHägerstensåsen-1607174885602960-1567715545479055
StockholmHammarby Sjöstad46636275-26798171-1685537936681078
StockholmHammarbyhöjden06127249-16163449-2631785226203450
StockholmHässelby8241111559376555663569067-103979859
StockholmHässelby Gård27333526503334355-103689950272897066
StockholmHässelby Strand23450773-13397535603956263123542269
StockholmHässelby-Vällingby-153941662338394645366957043526671
StockholmHjorthagen66867849-37104446-1720524546898157
StockholmHögdalen14129564-1447862533463465404646255
StockholmHögst436587756-2284155541835616608324163
StockholmHökarängen-74246063-946886563453506334423959
StockholmHornstull298935139-291605536867644838439855
StockholmJohanneshov0616135235973652-16049253-16110650
StockholmKärrtorp-15547465945254256134632661-175563056
StockholmKatarina-48616350-489707393873415698046961
StockholmKista203448274-23518269-4364946973421076
StockholmKungsholmen08496156-38717753-1878935438563654
StockholmKungsholmen Fridhemsplan-21839814757962159-5837095567913663
StockholmKungsholmen Hornsbergs Strand237887910167454576-1752977147247878
StockholmKungsholmen Thorildsplan1763945137422253315651376-166750051
StockholmLiljeholmen-85819575-10650006846225965-66604870
StockholmLiljeholmskajen66301479-16384074-16458275-16538171
StockholmLilla Essingen-117130041-2727378576776769-97470359
StockholmLilla Essingen Kungsholmen-77646655-8827465487682944-17786052
StockholmMälarhöjden-75729971204758083-23619374855920477
StockholmMariehäll315148767-15602774515944360-187261437
StockholmMidsommarkransen-7672494636558056-6697695036787551
StockholmMinneberg-2579637495295367-7568216555406868
StockholmNedre Gärdet-68825962-18918764-2907765868536757
StockholmNorra Djurgården2772626937514760-6799926377480373
StockholmNorra Djurgårdsstaden47279676-37500666-47813675-68293871
StockholmNorrmalm1960397478986378-59481282-29647961
StockholmÖrby-54580950223740070-124266954-306135535
StockholmÖrnsberg35445575-12621106965883879-56180964
StockholmÖstberga12337986973160173112851182-123256370
StockholmÖstermalm610225375110099168-410523767310253470
StockholmÖstermalm Nedre Gärdet59423162118518056-2010681822-1011840025
StockholmRåcksta-13405235523974957-34106659153584066
StockholmRiksby-35551547-126301341245075652-45297152
StockholmRinkeby-Kista-73123273-4324737323172775-83463062
StockholmSätra-933556732328217523220586-33326263
StockholmSkärholmen-14365316903656367103329271-33417468
StockholmSkarpnäck-23431873-5361777423544671-53732169
StockholmSkarpnäcks stadsdelsområde10583604915760854-2587795535730057
StockholmSköndal164418660-15517755514454865734434567
StockholmSödermalm08434157-18485756-1860185508576655
StockholmSödermalm Högalid-28556860-287484470876785708795657
StockholmSödermalm Hornstull-139110353586860434832394308298150
StockholmSödermalm Katarina-6844415858032367-5848465418368947
StockholmSödermalm Maria13860256968150656-2010192346119204654
StockholmSödermalm Maria Magdalena-178462659107660864-37904663-169393933
StockholmSödermalm Sofia-7795095047655461-11855604158177460
StockholmSödermalm SoFo148281876-10922273609198155118296049
StockholmSödermalm-Högalid27669742-1489554365849634638283753
StockholmSödermalm-Katarina14816634967682764-179225740118274853
StockholmSödermalm-Sofia248554935207136857126369590-248394848
StockholmSofia777417966-3768625937468177-27611073
StockholmSpånga Solhem-34252660939129711387026703854485
StockholmSpånga-Tensta213531174-23593475193028370182575273
StockholmStora Essingen226938543-5731004137105256-47386051
StockholmStureby144910570-35053256-6539195915352853
StockholmSvedmyra-25061475-65379051-136191051235037765
StockholmTelefonplan96772747663757481633635616269851
StockholmTensta11230067082130589-102362676-52499170
StockholmTraneberg16608495335908258-3607485206071650
StockholmVällingby-14218662141910611415426253949268
StockholmVällingby Centrum-54197655-6446335084124457-14174859
StockholmVasastan-19161662-19249861-2943316019336761
StockholmVasastan Birkastan-4964945749282550-1611058645229056653
StockholmVästertorp55099365-151446671509516244916668
SundbybergHallonbergen-232470770323487553071477-33172674
SundbybergJärvastaden0491606954686872-54932865-14960273
SundbybergLilla Alby2533735925208252-196466342-208070732
SundbybergÖr-123606571-335396945304148963323147595
SundbybergRissne-223584976-738351641377936823710765
SundbybergRissne/Ursvik-4429026024198863-1423547014186962
SundbybergSundbyberg/Duvbo06145961-262865621622385945994260
SundbybergUrsvik17437187134231373-64511361-54752166
UppsalaÅrsta20278466862631172-72824970-12847074
UppsalaCentrum04148177-34289070-7463467064383278
UppsalaEriksberg123179266-633839595321906463042862
UppsalaFålhagen-5465644954448250-2453925554314356
UppsalaFlogsta-Ekeby112813074-9308185513055563-213880688
UppsalaFrämre Luthagen114708071-75070853-65388249104885868
UppsalaGottsunda-6187996981737774-131995085-212519672
UppsalaGränby-11317066812282678332748878-133150165
UppsalaHöganäs8420765214186552-44359153113914664
UppsalaIndustristaden-12368907633568892-134101762203421376
UppsalaKåbo16427656104256737-134884156134317058
UppsalaKapellgärdet18356397883300780-43446678-13473371
UppsalaKungsängen233424984-123894581-13934378-24030469
UppsalaLöten-1724004820238898302392983-102661878
UppsalaLuthagen54160267-14203364-2428635724216962
UppsalaNorby-282868073342133375-373383882242718767
UppsalaNorra Luthagen203907256243144776-213958056233219380
UppsalaNyby-122954259627934613271876622663271
UppsalaSala Backe-263604154133182465-93485758-83782051
UppsalaSalabacke23152363-63352459-6355875673317159
UppsalaSävja-51812073-152134493-8231687772162186
UppsalaSommarro-23624562-104015755-6425844864019264
UppsalaStenhagen421833727203727510185968391708884
UppsalaStorvreta52894869501926083-222460769112226077
UppsalaSvartbäcken-143740760-338513552376456263549868
UppsalaTunabackar-113075975-833441653326117143131576
UppsalaUlleråker92606074-14304188542934768132601075
UppsalaUppsala-73563469-164255353-54476050133967762
UppsalaVårdsätra5029775131402123273-162518979172158881

Bostadsrätter Göteborg:

KommunKvarter% Kvm. pris 30 dagarKvm. pris 2019-01-19 2019-04-19Kvm 2019-01-19 2019-04-19% Kvm. pris 2019-01-19 2019-04-19Kvm. pris 2018-10-19 2019-01-19Kvm 2018-10-19 2019-01-19% Kvm. pris 2018-10-19 2019-01-19Kvm. pris 2018-07-19 2018-10-19Kvm 2018-07-19 2018-10-19% Kvm. pris 2018-07-19 2018-10-19Kvm. pris 2018-04-19 2018-07-19Kvm 2018-04-19 2018-07-19
AleÄlvängen-43350361222740982-173320075162856199
AleBohus7260146002596267-92842158-93114156
AleNol-193107157-16371424933609749123235848
AleSurte-222796163-18339534718288575862711563
GöteborgAlmedal-144851559134284772-165119853-105695950
GöteborgBagaregården145268356-153026653515216235017764
GöteborgBergsjön-19179687131750279101589579-111781489
GöteborgBiskopsgården32511064-17303474812271386552589067
GöteborgBjörkekärr-3433026244165055-3429937114245466
GöteborgBrämaregården-24029857-305747840424034577-285636842
GöteborgCentrum13589996905906758-4615575855887075
GöteborgEriksberg3572036525602670-2569236825576766
GöteborgFlatås163860065183271987-7350177203508769
GöteborgFredriksdal-255311857254255955-255694472274500052
GöteborgFrölunda83387968-23465165-10385865903876659
GöteborgGamla Masthugget245916148-86438743-16509148125814965
GöteborgGamlestaden-54041557-44228049-2430275264071761
GöteborgGårda27571428993799888-416454948564135272
GöteborgGuldheden3546325915387064-45624853134978065
GöteborgGunnared-1021221696199617601990490-62120070
GöteborgHärlanda1464476684297274-15506005084682960
GöteborgHeden2756270858520007594761963-276506754
GöteborgHisingen-73997062-24074663-3419006144028263
GöteborgHisingen Kvillebäcken34996451154329864-245731248174892067
GöteborgHisings Backa52687771-628579703276746812744469
GöteborgHisings Kärra-1629822694287176822824871-52973769
GöteborgHögsbo-742517611422755814194061-14221363
GöteborgHovås64900467-1054598632537576775009881
GöteborgInnerstaden-35583868154862463-75233575-45457462
GöteborgJärnbrott123655961-13419005683888749113489754
GöteborgJohanneberg2591475505888953-26013955-16045651
GöteborgKallebäck-114398964203675275-184461761313409084
GöteborgKålltorp75206750-15264249-15320856-35478946
GöteborgKaverös153660373-23717362-5390527423842566
GöteborgKlippan-2549716963038288111-315572339134929695
GöteborgKortedala43430855242770166-13318405533083170
GöteborgKungshöjd66226182-26352676-2647896826333266
GöteborgKungsladugård75842164-863300433612735025987647
GöteborgKviberg7421917044045668-74353869-14390763
GöteborgKvillebäcken04826060-55077158-65397248184578164
GöteborgLandala Egnahem-55562455-45789438-9636685056035544
GöteborgLänsmansgården-262295776-22335964-323442870113102968
GöteborgLindholmen19552325485133360-17617295726071852
GöteborgLinné-4615086475755870-35926265-15986265
GöteborgLinnéstaden-46265974-46523768-3671196846465573
GöteborgLorensberg26209780-9683147210622506846009181
GöteborgLunden35237859-15278958-3544485215402659
GöteborgMajorna2502955815004165-15076960-55368961
GöteborgMasthugget458210423567466135520563-65873447
GöteborgMunkebäck-1450211434483265074519656-115095951
GöteborgNedre Johanneberg2646759456155772-207681556236253970
GöteborgNorra Guldheden-165043268-65349358-3551316475137870
GöteborgNya Gårda-1467218164424481-135077298-15147474
GöteborgÖrgryte-4523596435100861-6540185755132272
GöteborgÖstra Centrum-44818453-14874153-2499615984634955
GöteborgÖstra Göteborg83151664-63362364-53529760-33626458
GöteborgÖvre Eriksberg234687447223827567-13866690-164623455
GöteborgRuddalen13392065723837459-2390985513860756
GöteborgSannegårdshamnen-25427465134782291-24876292-85313177
GöteborgStampen64763973-2485457744666366-125273665
GöteborgStrömmensberg54991052-35131945-95629244254496560
GöteborgTolered-123552353-154200050243398464-43538465
GöteborgTorslanda1140298720401546883731871-53920577
GöteborgTuve73045561-21384296115334278323289855
GöteborgTynnered20313706272930774-43056768-33143365
GöteborgVasastaden96354076-56719680135935991-96491173
GöteborgVästra Centrum05231264-65582367-9614106235963760
GöteborgVästra Frölunda-193217073-15379456033693166133280171
GöteborgVästra Göteborg-43674968-53857667-4403456433908274
KungsbackaKolla Parkstad1147969579439036184067782-84442863
KungsbackaVallda-13081367-4320918423149267-23207266
LerumFloda-16299005632915261501940096-262612868
LerumLerum-12314296012281607602809963-193487358
MölndalÅby12367516703665564-7393416893614965
MölndalBifrost13446366-4359656293294171-13319564
MölndalBosgården-6443435734321564-1435265664088861
MölndalCentrum-44315362-846737486440816794042859
MölndalEklanda74295558839852102-5417728663932982
MölndalEnerbacken23499372-53690579-8402287023933167
MölndalJungfruplatsen-1365896513625070-134166359253345774
MölndalKrokslätt-14807169144204363-10467986954463459
MölndalKvarnbyn-849837563486126744689565-14747158
MölndalLindome13164675-8345237323374978-43518465
MölndalStallbacken104634758-12527514994828462-135526240

Bostadsrätter Malmö:

KommunKvarter% Kvm. pris 30 dagarKvm. pris 2019-01-19 2019-04-19Kvm 2019-01-19 2019-04-19% Kvm. pris 2019-01-19 2019-04-19Kvm. pris 2018-10-19 2019-01-19Kvm 2018-10-19 2019-01-19% Kvm. pris 2018-10-19 2019-01-19Kvm. pris 2018-07-19 2018-10-19Kvm 2018-07-19 2018-10-19% Kvm. pris 2018-07-19 2018-10-19Kvm. pris 2018-04-19 2018-07-19Kvm 2018-04-19 2018-07-19
MalmöAlmvik-414846702145347471353663201125780
MalmöBlekingsborg112074568-202588340102363653231923266
MalmöBorgmästaregården-3256227852449574-32514390-132893687
MalmöBunkeflostrand122327772331745085-71884855-61996764
MalmöCentrum-73527064035245771348926223406071
MalmöDalaplan-6243715922386356152067651-182517349
MalmöDammfri1331753642312075962941764-63129061
MalmöDavidshall-8454787994155877-144815453-14845750
MalmöDockan44521475-145734961454477724458180
MalmöDrottningtorget23493991-224486583114048075103682563
MalmöEllstorp-624268504233855202329451-32403948
MalmöErikslust-163115162-33211277-103574054183035972
MalmöFågelbacken143414779182886366-223710458143253476
MalmöFolkets Park-62901950-229466502288065062714469
MalmöFosie31483470314407701142777451355770
MalmöGamla Väster16494968754727083843627111-54571469
MalmöGula Höja-111760170-4183287661729866-61849573
MalmöHåkanstorp-1194347014170364911681862-21708367
MalmöHästhagen43437457-174146041-34272733183626655
MalmöHögaholm01315575-5138837021363959111228869
MalmöHusie-15192377771805675-3185718161748572
MalmöHyllie-132551966102327771-22366371181999372
MalmöKirseberg-71762758-61871853-3193905991771855
MalmöKroksbäck-141335086-21359364-81483274101348687
MalmöKulladal-61835882-5192437701923779101756279
MalmöLimhamn13013269-431518712307585913047359
MalmöLimhamn-Bunkeflo-52857562-93145073-2320877333112675
MalmöLindeborg-22241663321709705206427371931281
MalmöLönngården-51786942-318332464176804821740247
MalmöLorensborg-112405281-13275475902765461142434866
MalmöLugnet-203016282242437579-233179394302453296
MalmöMalmö Centrum7374576713697762-134270847263402772
MalmöMöllevången1296625982751166-123124561152728172
MalmöNobel-1623478572230594982141354101954756
MalmöNobeltorget13250004902502548-92735338142389852
MalmöNydala101487067114667670147146711449960
MalmöÖstra Sorgenfri12124356-121443616202435721994155
MalmöOxie-171250195-1915361809141048721385783
MalmöPildammarna1033400544322236913182768-33297874
MalmöRibersborg-5382226573562264-164221561153668176
MalmöRörsjöstaden-8359986403586674193019478-113385574
MalmöRosengård-10994877-1812073722199957612892174
MalmöSankt Knut14365095543515864-43664151-13689459
MalmöSegevång31673266-4173526191591962-11607967
MalmöSlottsstaden13372864-53542971-3364786873407364
MalmöSlussen23303275-23354074-83628874173104478
MalmöSöderkulla6155867751483375-5155456761466576
MalmöSödra Innerstaden82421953-1026908511267425272498754
MalmöSorgenfri-42667148112396553-4248465632419351
MalmöTriangeln-73462358034740600347396753298070
MalmöVärnhem-42498287-1328738107372098749-282929852
MalmöVästra Hamnen18432536344174362-24245470-64496456
MalmöVästra Innerstaden-6362046493326958-5350256633415276
MalmöVästra Kattarp321559453-71682556141482356141300055
MalmöVästra Sorgenfri223096552-5324573823181844322416660

Egnahem:

KommunUtrop -12-9MUtrop -9-6MUtrop -6-3MUtrop -3-0MFörslj. -12-9MFörslj. -9-6MFörslj. -6-3MFörslj. -3-0MOms. -12-9MOms. -9-6MOms. -6-3MOms. -3-0M
Ale2870431315437533605883195689311931033006253511617334293058403429
Alingsås2809765261567331820003250263306726529812503291666355729864523057
Älmhult177304317430551474444203600019833471784722179555520820002318915
Älvdalen1065714907000102500010700009728571065000124666610910007535
Alvesta8837501304166139875011990009500001408333164000012700004645
Älvsbyn7597056391176520007522228026476473526410007655551717159
Åmål10784618372221042500120444411907699744441162500135972226272018
Aneby1358333-1161250012500001495000780000177750012500003121
Ånge4788885841664841664133335494445891665141663716669663
Ängelholm2367166237200021921422527368246666625680002246785269657830201419
Arboga138105214841661628222155954513173681643333171722217063631912911
Åre238230725910522191249217333325659612816710232593721094442638169
Årjäng126222212118421210714101600013372221189736115821496900018191410
Arvika1642173111068911791171593333185652112063791258647180309523291721
Askersund113464296500092950015230001220178974105982100144500028191010
Åstorp13950001794285203750018516661601230186928521933331937666137612
Åtvidaberg1605208198818117680551668076192708321668181966388180038424331826
Avesta1463235118071416136361113928159470513945232007727120892817211114
Båstad2480000273500019362502696000248785730333331926250264800076410
Bengtsfors83176473000068331271000082735275600068062572452317201621
Berg907083119312513720006312509587501125000142600060250012854
Bjuv1355833131136313370451784210153872215477271418818191026318222219
Boden1483372130319111547501516724143941812271271055208144775843472429
Bollebygd2970312245529424466663093333308343726663522630833325100016171215
Bollnäs127231799978711391071313695138670710739891241214138782641472823
Borås2203500214885524594912517439246369424921322761610276648790835982
Borgholm16153841971333179562514135711768269198133318962501649285261587
Borlänge2076063205443318822051952361219053121997542069088211133347533436
Botkyrka3746022391110336879313920617395887540423893826612407715988775894
Boxholm772500895833109666611099999375001053500122333315487506634
Bräcke4040007450006450004400003920006583336220004000005352
Bromölla1202391124018511794441138863118000012837031227888116886323271822
Burlöv3128409342782635217503237222316509036632603618250344092522232027
Dals-Ed11240001021666435000125416611535001005000514000115916610946
Danderyd134016259749107122870009029666135358751029839211554500931050040282030
Degerfors8038636526668610007444448989097530009450008077772215109
Eda74857197678586227274833379357110223578840907566661414113
Ekerö4963928412027743852774648111519446442330554458888498288856543645
Eksjö1784827121648113506661895714185603413192591362000190666629271521
Enköping2633205310542825302382579305280192332898572715000266875039352136
Eskilstuna2343842257256126513192553686248549527017522732847273521712112172115
Eslöv2182826187606319876922167954236630421760212100897249784046473944
Essunga1173750114700011362501079000138750013332001216500107500012545
Fagersta102772782937512757141177307118022787250012490001323846228713
Falkenberg2070606211160319943052220952227401523513202107500235214266533642
Falköping1347500122702713562501655967154013614364861458541182258044372431
Falun2355196199564121707142792361265735222358462408571304902751392836
Färgelanda884736900000697142861900885263938125641428891000198710
Finspång1353750152100012992101673571159400017525001474736193785720201921
Flen1266093148520813343751339230131390615108331346250138692332241613
Forshaga1144565117295412295001177037137130412615901315250123629623222027
Gagnef1162708111171010430761544062123416612063941101153159000024381316
Gällivare1096153123678517550001494999131423014021422047500173725013141012
Gävle2479795239092323558182597464272112226584612511545283908498655571
Gnesta2430294243777722216662674318266764725547222334666292613617181522
Gnosjö129750010850001017142106250012016661136000987857111200065710
Göteborg49973844818581473420747898995268970508138149383664996140304265202300
Götene1407833158178912200001070000153256616523681316590118562530192216
Gotland262891027266812884523272346127831382873230291690428299231011134265
Grums11553849370008240901213333142307698733383409013283331315113
Gullspång635000914545868333915000662142108150081916681833371166
Habo20986662370357305500019008332276333256000031135711971666151476
Håbo3225555325284329531253297250328462933692152931458338800054512440
Hagfors69305566814276281273880971313869128571781272819018351621
Hällefors50875041437573700072875052250047050080300059875012854
Hallstahammar1754736195314816782351842631186131520218511842352201315719271719
Halmstad2660153252210026522722939387293115328491602903484319653065503349
Hammarö2654374267211529450002961296284796829109613180227318296232262227
Haninge40157143875909355885739380374154866400184837898574140886112997079
Haparanda7956256421426522226775007692505917145894446358338796
Härjedalen7368188200001549000107400077390997357114966669980001114155
Härnösand1228947115814211146871041190130907812110001133781106238038353221
Härryda4023999388174237163043959491436784639336363715543406949165664659
Hässleholm1333717129871717029781464811148457014594611978191165383078394753
Heby1235357146568113526191350000140714215800001458809139892814222114
Hedemora1066346135413012312631230454125250013756051234473141045426231911
Helsingborg2962527285826030155763071750314241729695943137500315945091695280
Herrljunga932333989583838333965000108333311154169266661105000151266
Hjo1205000122884613179991721363137761913592301520361185681821131811
Hofors90041672423078916692863610079167373077516669209091213611
Höganäs3071125301742825402942444166301262530637142427352245562540351724
Högsby656666757750477500597307711333600937571875686923916813
Höör1633181206603418022222015303173579523036201978888225878744293633
Hörby1423970162750015501921587272163741117498501698846172681834302622
Hudiksvall1386575156262214740901468235156954516641311536022158720566614434
Hultsfred6610527150008333336852387529478066668822226876191912921
Hylte971666395000365000975000141666670500032000012500003111
Järfälla4556999439443143164284299642476037545988634481269446940480886384
Jönköping29658733191058323828330744763237475338952934924623268139103856786
Kalix67214275664267931876777778228583726172977281294435422218
Kalmar2385000201469622333921994042255544422807572428500222138245332847
Karlsborg124636312875001222000103227214481811267500121500011150001110511
Karlshamn1621914167540516513881491428168148918421621664861164232147373628
Karlskrona22941032136884229324320549102502216240601424482432235714106693756
Karlstad238496122857612437131234130724867002510619257139324563071301056165
Katrineholm1728461194514220939392055000183500020730572159545210150052353330
Kävlinge2988706283698128056252917254315386231966032862708328892158532451
Kil1386470143578913575001900000160235215521051524000198264717191017
Kinda1539375148392814458331502307161500014640711670000162230724141213
Kiruna2465000182250014016661506153254100024250001700000171923022613
Klippan1056666111437510973331367777113670012639581209666153518530241527
Knivsta3686323345233335370003651458391352938440003637750393791634302024
Köping2009642200631518176921825400208928520928941828076191744028191325
Kramfors5694445446665070585319236500005866664905885319239151713
Kristianstad1727605173014017881571692894186923918935001924131185968471503838
Krokom1549000188555520143331620000177580019111112048000169800025181510
Kumla2100312196064519917392171666215593721592582072391238916632312324
Kungälv3400487356634336029503567916360317038070893782213379875082676148
Kungsbacka429614542204954589629447345643971254393267474148146432091441018181
Kungsör1705882173900015335711917333172117617755001528285192133317201415
Landskrona2427976233858623546662304312246702324007602481666234593742463040
Laxå966470872222711000243333310014701026666663000247000017953
Lekeberg14272721356153140600014810001611363147923013600001602000111355
Leksand19200001950937264062517181251926320208812527281251768750251688
Lerum3298092346523033912503880808357973636037693633833406963276656068
Lessebo6068757506256808331041818773125979375731666116545488611
Lidingö117175511046124911225555111465551154193810579750108559251118266649402745
Lidköping2261607231304323962762215813246562524951952490000236162756464743
Lindesberg1098777116000011443331149714117764413390451246500120185745553035
Linköping33133433182551325849133287493604822352248235050003654977169145116136
Ljungby1325909180333313199991673750139954519886661508214176843711151416
Ljusdal12898001494428827565129000014812001586000861565139250025352314
Lomma5100813433283750102774568108544127946029595097500480864843371837
Ludvika1298166136541611646661112500141783315795831217333119295430241522
Luleå2768813229366022791662568207283894923090172286166261037759566053
Lund376235038069163807462401459739436804119208419850744518621001206787
Malmö37284514056126392243841821743882771422157040978514387995184142121218
Malung-Sälen11575009268751647826165766611416661008437187086917495336162315
Mariestad1606071147361110564701942972170333316088881124117210040542361737
Mark1694042200238619933332207727194521221323862006875237469647442433
Mjölby2003375211939322127412357343215362522708182307258248671840333132
Mölndal4377803463869547560004370714467333349297824975363452482166465556
Mönsterås12304281155000824375126892813345711288571898437124821435281614
Mora1570416146588216013631715357167562514517641815909183428524171114
Mörbylånga156456519116662060000185642816752172136296200812519625002327814
Motala2003750213381319757951826702222860223099152158863197897868594447
Munkedal133615315975001342777112166614746151653571133888810987501314912
Munkfors49555547500044000067562551555551150050183371187591068
Nacka7937216748247870999186656022804713276289567257346709575710611598132
Nässjö1448333131428511769991444705166747013097611385533144705851211517
Nora1512078159642819808821217666169947317000002453529132500019141715
Norberg6460006911117771428783336820007827778178578166665973
Nordanstig8522918975008852777400008516669091669794447771422424187
Nordmaling1095833103655519900007450001412500124188817050008050006932
Norrköping27147762982857292054628606492964955324847230300003041675112916477
Norrtälje28161472728928311127929104872936438282984731374412972743122984382
Nybro1220833119513712009611112321142750013627581417307126750018292628
Nyköping2822341251125026511622464605297174626079852654534250842179684338
Nykvarn393970535652083816250364653845503523757500376187537203841724813
Nynäshamn3911428310523029950003519428397135733133333080882355942842393435
Ockelbo1172500607222160000011950001277500694666140000015300006911
Öckerö457250037722224977500371500045450005208888506666639076666966
Ödeshög98375010197361161666789999116916610534211268333909000121965
Olofström1017666162041613179991200346122966618583331427500130307615121013
Örebro2592579281337828861732916008272408730126753055928300296912611198114
Örnsköldsvik1229468124218110473241220312138425513337451155270131546847553732
Orsa1202000132000010250001393125107750014108331217500139687510628
Orust230366627215212551428275277724511662858913252285728700003023718
Osby10340001098750101833310362501121000118208310900001320000101294
Oskarshamn1873281172312517213511854615215609318993751764189178346132243726
Östersund2435675265063321820212626818249959427080142229574271327274714755
Östra Göinge93464290500098909010083331038928969000102000010961111415119
Ovanåker8425007965789171429203339322918344731037142113633324191415
Överkalix439285378571112400071750046357139428511350007525007752
Oxelösund178916621085292120294217111119277772172941226882323411111817179
Partille5007142496754346757354823666526455351985084809205491511156573445
Piteå1447800138276512789181338076159720015896801422837151474350473739
Ragunda86875059000039750015000011150006750004075001200004121
Rättvik186825013686361624545161555519923751434545178336316511112022119
Ronneby1354651154222213958621279032148744118134021474482134483843362931
Säffle93289472500090625093500091394775071488250099400019141210
Sala2015178191611120846661888823222482120868512264000194705828271517
Salem4021875393625040314003363400406166640044644000800341400024282525
Sandviken1677888138434713083751699883183700015621731462800185441845464043
Säter13185001492500152666623903121636500188250017366662654375106616
Sävsjö110636310472721055384992500120204511559091193076109541622111312
Sigtuna4273974387892144553943553108436243539812744579868358675639513837
Simrishamn2725975256728022960002058269275512126676312191500210788441573026
Sjöbo1444714139118516190321652741155642814759251689580171935456543131
Skara1462500158820015583331324666160450017356001569444130300030251815
Skellefteå1551458127611113492851406607186229113902591405000150821424271428
Skinnskatteberg8312505580009900005925008200005970009250005725004532
Skövde2302173228298523930852306454235515924157462452127242272769674755
Skurup2099411223703719433332414374231558823937032063333264615634271532
Smedjebacken135571414503571029166842142144190415367859850009054782114127
Söderhamn1079100990111874772120225011772801047000944318124325050452220
Söderköping215285730034092075625284409024057143312045221125029933632122811
Södertälje3013851335552335105553352681316459435211623607592358789874865469
Sollefteå7204545177584970585300007377275310344873525738882229179
Sollentuna5684606605247364527695767111577837063204486696846579566689936590
Solna829941166120838302500726590982294117204583888937574245451712811
Sölvesborg171576916650001310833208750017373071655454147333321537502611612
Staffanstorp3571666320593735752633516833388712133253123698157376600033321930
Stenungsund3904420299903233938233168260411329532019353437058345260844311723
Stockholm59694495786838542479759139726307852616529157559516364377318329247326
Storfors6710005720004950006825007030005980008000007312505524
Storuman6750001503000962500902500800000171400010250008862501544
Strängnäs2995454281554033440383267567304784028504053328653339817544372637
Strömstad265065228902773403000313937525528262893333301133329968752318158
Strömsund8062505693334250006907148275005576664110008242854957
Sundbyberg628500064678127654285699611163266666472812762785777358331216718
Sundsvall228739119932702378870223770523747822046259237580622532821381339385
Sunne1096923113750014721051340454117384611781251418210132481826241911
Surahammar1446818148406213207141320869154704514828901326071137434722321423
Svalöv1564545157250015539581632777163172716895311639291175148122322427
Svedala3038846294691128860003028846317987131594113072250326961539342039
Svenljunga1033750103093790400012453841191666115656291700014611531216513
Täby646893962668966901597639754766424746439267698083366899529911672106
Tanum27613332239565165357116469992713000210543416707143310000152375
Tibro1103999127100010642851206666126350013880001103928124777720151418
Tidaholm1282857101920014911761228125137396410842501522058131531228201716
Tierp1487682117339213531571368703160378012933921451052148759241281927
Timrå1397400141016112985291432454145920014427411378235154836325311722
Tjörn2893571290108632627272809411312234230143473449090299558835231117
Tomelilla1277647134114514635291447631139032314395851454705142421034481719
Töreboda90966682250011506259118188940008556251135625905454158811
Torsås80590964937563944452333389454576375064555562277711899
Torsby11559097314611036000176954512809098600001102500192227211131011
Tranås1591000153320016086362023846178000017766001780454208769215251113
Tranemo86078912403339384219537501017368135033310959479875001915198
Trelleborg2541319261307025469442629081265723627038592629861270979572573649
Trollhättan2138281233121923945452240178237960924714632476713239678564414456
Trosa3395500285522731397993014375346616628956813095640320229130222524
Tyresö4995555538057351103035196250517976156051635351818538798063613352
Uddevalla2523399265808824606382893790274673326998012495212295874175684762
Ulricehamn1194000151625016242101312500143450017207501863684149156230201916
Umeå277191132304252606250280266630574113418978253625029843333447815
Upplands Väsby4148461374838241631943829933418855738644114199097394533352343675
Upplands-Bro3888295371243233240384106851397840937568643334038424555544372627
Uppsala36666223776242372071438196143801132402046539522853945222159161105135
Uppvidinge77388874580068045452687586166683500074881853750095118
Vadstena196035718161532456000209133320453572020384254100021660001413515
Vaggeryd1375666154142814832141378571153666617185711578928156619015141421
Valdemarsvik1050454163714212520001461000120181816907141294000166800011755
Vännäs108750014000001596666126600014950001477500182916613130006865
Vansbro652368585666102250074850060836854300010325007446001915410
Varberg2982878297689330552703268000315596932318183253243349140066663750
Värmdö4342750472678548355004017812440900048717854724500435312520141016
Västerås29351053040141299049930865103095768319464531151703295774151141100149
Västervik1472368107782616070581380294160631512026081729176143911738233417
Vaxholm6545454742625051075005791315683500073183335184000589947311121019
Växjö2696562314191124035132589900283687531702942298141268480048343750
Vellinge5007457538549044534285096583507169454661764595857516775059513560
Vetlanda137214213734849295458733331398265139636394704597594449332218
Vimmerby8284371094545132937513683339700001248181141625014736661611815
Vindeln8490907216661045000880000886363865000118108387666611963
Vingåker115266614137501462222119125012043331407500155500012529161512912
Ydre848000129000069500085500079840014566666000009533335313
Ystad2614137272580427531572893152272587928563042822500298663058463846

Bostadsrätter:

KommunUtrop -12-9MUtrop -9-6MUtrop -6-3MUtrop -3-0MFörslj. -12-9MFörslj. -9-6MFörslj. -6-3MFörslj. -3-0MOms. -12-9MOms. -9-6MOms. -6-3MOms. -3-0M
Ale1664193157946417162061710909187112917467851782931174242431282933
Alingsås1722272194424217695582067105187310621469692078235225384233333438
Älmhult7931259533338638889435718147509983339643339970008997
Älvdalen114833318550001795000198357113016661921666210500021728573317
Alvesta53833389000059750073500065333310800006425008300003122
Åmål2554703560763032351962502841173942303111761843751713178
Ängelholm1512142131500012670832029000160714215370001374333224350014101210
Arboga34142824100036454527772738214228550040500029572714101111
Åre2603600233537021888632140000262520024939812270454217089225544456
Årjäng1928572175003750002516661828572233334500002516667616
Arvika49619045925053000048825057690457675061416655180021201220
Askersund9650004612502875005890009475005350003475007150004425
Åstorp3950008450004230005850004353339915005000006696003255
Åtvidaberg4683333787506812505081254866664675008125005918759488
Avesta30710548025038620040413733739453950043292044693119202529
Bjuv5312504778575630004400005437505628575850004862504754
Boden70460077907161588268636368640073042854500066295425281722
Bollebygd1892083199500018150001518000197166621300001816666152500012135
Bollnäs6238465029415361114440907211535302945350004650001317911
Borås10286731171344115503410990601139354130707212920171203212144145145165
Borgholm57250086444470375059666692750092388877000088916629412
Borlänge966428897280925666939351104595210070171041155104546242574554
Botkyrka18873071800674180654217445821957888192784819205601834805117132107134
Boxholm4175004250004400003500004900006000004350003850002144
Bromölla3314284160002650002375003487144670002825002400007522
Burlöv106968798333312464281150000113562510395831312500121984216121419
Dals-Ed2450004063338500002170003000004033337200002725001312
Danderyd3631888327093734491463083518369211134081253635000338798145484154
Degerfors1950002575002483333130002950003615002666664760002435
Ekerö29627272474333239800026878572990000275866624600002737857111557
Eksjö8491667300006271427933338391668700006150009191666376
Enköping1350302128771713403401470510148818113535211393068152510233464449
Eskilstuna13673661292949126516613375531428035134630913406501422765112139120141
Eslöv910294910454851052951666106911710572721009210110238817221936
Fagersta16535718246618312518187518757120583322470824158328302424
Falkenberg1187142125411712965381227500123928513429411357692125843742343932
Falköping31672437820037350037159037982745420042255041600029252022
Falun1339318126931812200001313333152238613657951288928143204344442857
Filipstad1750001125001862501550002050001185002007501750002242
Finspång44710542500043777755660050842151346154583362020019131825
Flen4887503520005840002982225037503070006230002984448559
Forshaga4975004150003866664616665587504100004283335600008433
Gällivare745454627142802142668181865000683571901428834090117711
Gävle12066661299005131492913765901327091140925014010701463032879671122
Gnesta108083315216661222000127100011158331546666129400012790006355
Göteborg284629327774682812374275818530149292969706296922729370501154135411151376
Götene325000405555297272291000372916431666389090310000129115
Gotland2043880171774719577771791935209544717867301982619188103867916377
Grums2225002500001250002250002450002600001350002750002111
Gullspång2375009250011000012000022500092500942501000002221
Habo131166614758001475000220000014333331577000160000021000003511
Håbo19275001595000187816616483331906785159363618781661632777141169
Hallstahammar3770005545834437505096873640006209164512505537505121616
Halmstad1484124142345416687501625750167370015963631834642179759640552852
Hammarö79000084095275976185612981388894142876023890887018212131
Haninge17097011713662166770117202471824608184937517988771898067134157114178
Haparanda257500219000213750231111251666242500213541252777610129
Härjedalen163000022733331791250158000017350002361666178175015700005688
Härnösand44551235177038353541363653193540404140203542631839482822
Härryda2309285214653823531812726363248000022965382449545281454514131111
Hässleholm64627956583368442386954572060466590076750096484843302633
Heby6450006841668966667657146775008433339375008200004667
Hedemora4484374674994593754153845128125512504768754924611620813
Helsingborg1454908152045314089321611823150290815824231459730166068212013089170
Hjo2750004200004416664083332583334292854733334200003733
Höganäs14278578225001850000158857113971428225001950000159357114217
Höör82250081785786642897722282250094785790142812055554779
Hörby6912507725007337507333338787508712508912509066664843
Hudiksvall893055896060792647986666989722954545842147101346136333439
Järfälla20486812024355201374920025082135934215397421323512121390182194168223
Jönköping16624401703165166642317206121785755181682117867301856573168230130204
Kalix2948662659372966662983333110003090622990002963331516915
Kalmar1187196115662912114101336500132675712183701282820141728566893970
Karlsborg199090252222246428224545223272281111226428255000119711
Karlshamn7634007177941012368677962853200777500108868473148125341927
Karlskrona1414574120528913444541450111153021212824631417272148444447695545
Karlstad13284071356041129216914094851402261143807213634551476628157192159175
Katrineholm101765688978295555597400010464069758691027777106740032231825
Kävlinge1258000140714213995001420750141975015228571510750152150020212020
Kil425555408000355000425454472777422000360000502500910411
Kiruna68833371250066400068555588000081000072646678777732159
Klippan3503123607143866664140834137504339284572224833331614912
Knivsta2021666175596119350001714999208366618098071974666189586924261523
Köping58606361346155189158111163842566212857313560377747393745
Kramfors2750003950006500003500003000003750006200004375001112
Kristianstad954634808536860740796714104353686714692518589857141412735
Kumla881666624230809166811176974444679615835833879705913617
Kungälv1987909227727222857842016363211336324619692361176211372755665155
Kungsbacka2374239253375024876132455142251119526743752577954256881646324449
Landskrona1463386106738611202851192403150711311596591147857126453844443552
Leksand72250067250016212502085833915000717500189375021191662246
Lerum1638043192484320997221786346178217319921872274166190519223321826
Lidingö3774629386688136112353528669375518538776233676151365071910810189139
Lidköping57671061914662959061896361750067664665885267801276826182
Lindesberg42323538911739777742022747941147411749972248318117171822
Linköping18049221799752192185618376371955894191035820421831991706257307202254
Ljungby79500054000054875055500091000073750064250070150012410
Ljusdal5028576500005625007696426414287766665656008617857121014
Lomma2275000229693420406242161666253155124335862317500233666629461633
Ludvika5473334917365656255956815771815297365925006130453319822
Luleå134504314344921407048145703813879021481971142816815044539213883130
Lund22457422115476227642423748072389586223732623839892515096276365186285
Malmö164578017022851728376176371517035881769199179552218249727908947041071
Malung-Sälen2070666204000024600002422500209933320744282586216241566615353730
Mariestad39490946750062525046106042854550730763625049303055262033
Mark999062963000114000093000010134371040000120250010428571615107
Mjölby81537079200089456585500086592591343792069589966627402330
Mölndal22703072414401232542123899692444038263133824993162594060130142128165
Mönsterås4350004283331950003950005225005100001700006000002611
Mora86257892285787750095766694552610053571012500109666619141015
Motala71934266920073571483357177078971508079833385660738252128
Nacka32686753113338307767332267263441069331914132186213387465302319260347
Nässjö7454765950006707147055008378576250007092857015002116710
Nora4090005125003516662750003940005575003833332750005631
Norberg16100065000162500125000185000990001475001250003221
Norrköping14182351302447151581215181831535264141662116017121621867170161160185
Norrtälje153651615791201423012148057215491011628080144878215023588912578131
Nybro30500029566642923029153838433338506650615333884612151313
Nyköping125534310862641134397130448213208821156379116327713458361028783116
Nynäshamn1552051139611113931811572682160628214271851411030160000039273341
Örebro15713261668808152662917026301611734170995315693341731283147193135173
Örnsköldsvik1010416968750111119089083310885411068850119928599050024202130
Orsa3250002700004825003625003750003100004950003675001422
Oskarshamn61551764304380739172241970534469326081847874993529232331
Östersund10777931041912114329011045391131059109415811874351138546184183117141
Ovanåker2775002950003700003725004500003175005525003575002222
Oxelösund47671851590956615350208354715655409057500054375032331324
Partille2276086237671022988882531888242532625212102452944266180046383645
Piteå82857188562568714281875010035711066875721428883333148712
Rättvik8981258485719785006933338750008360711069500717777814109
Ronneby439583570555550000575000527666575555662222591500129910
Säffle2587501501423312502125712986251455713400002101428747
Sala93210586111197041688062410315789422221051666106531219181216
Salem1950961203470520257502014259200000021060291991250208944426342027
Sandviken58703158513863035762029463132863569471185767791164362834
Säter3916661800005350005250004500002300006650005316663123
Sävsjö3475003600004120003450003687503820004070003665004652
Sigtuna16606251632326182819116137501730138171054418834041656944721014772
Simrishamn69000063208350694455411768950062291649513855470510121817
Sjöbo462470591250422500485833535823680000423750547500171246
Skara42633332511733050036233349680038817635925040433315172021
Skellefteå87860080680078840987102997448087180081090993632325252234
Skövde981854104772411219811039932101169310994251141037109692162875389
Skurup79409077083351000067785793963690166661250081142811627
Söderhamn46558853537051350052365350208262298153880056865317273026
Södertälje164881415424201625117171942617425561657841171260017878529712685122
Sollentuna25037282480813235918623823882557693262003024935002553174118166137201
Solna32365103232880307569530948333535347351439833308723391800476515409512
Sölvesborg103750011650007880001147142975000122375081800011092852457
Staffanstorp132000014723681539375134000013776921533684160000014452501319168
Stenungsund192638821888882231785189021720772222377222230035719736951891423
Stockholm383719338180123758651388222441149214142474405934241871873696430832664684
Strängnäs1591370163523821210861819200159833316985712066739184740027212325
Strömstad148325018133331475000165266615022501776666143250016733332012815
Sundbyberg29750203045851321263630990183161604329339234075093299545243270220275
Sundsvall9374899924889323919326699907901023890938326962446229211161233
Sunne36642836700035900042000039500040300038800055300071055
Surahammar306111395526354375306923298333463684363750378076919813
Svalöv5300004716667950005587505883335283337500005425003314
Svedala1130909124421010480001092916127681813684211078000119354122191024
Täby28138482786759270913527304282884696290058628862782868821178179133210
Tibro3072723037503284612834613729093350003488463161531181313
Tidaholm24569518317314764017438727834719604316146017870923232531
Tierp81615371777789657884090987846181166610181579735451391911
Timrå45685144574945083347833349574055700047458350214227201221
Tjörn180875018533331561666117565019180001902777156500012826504935
Tomelilla54150050750063500064571456700059125071625069285710847
Töreboda24750030708333600025642828500035750042000033785761257
Torsby4500005750008950007087506150005750008600009175001114
Tranås51704548031260466662450056204555156269093368225022161510
Trelleborg92244491350088324310125001006811975250944054106135445403748
Trollhättan10798851163790109295710159891173620126020011441401081791871007196
Trosa1806875182550016475002268000183062519015001587500238600081045
Tyresö2328888246070423178002206611246857126030982441300239355563715090
Uddevalla1103493102735610908621156395117849311193101186862117346573875186
Ulricehamn133000011487501153333100000014200001361250122216611400005467
Umeå1692179166967316054341751296178297418065001646869183759239462327
Upplands Väsby19190002065144194993419382391936164211283520184212028661859776142
Upplands-Bro1810243181595719116121701489181282918760631911935171276541473147
Uppsala22382552149822215159822078752352463224604822228522319476427570394546
Vadstena796250650555429000541538865000722777437000580769129513
Vaggeryd471666112600093333311216666316661121000110500013833333533
Vännäs3750004262504950003550003650004850005150003675001412
Varberg2221860222214223528002330113234426023532382425520240511343425044
Värmdö2496274226898025941022582203249294123688232608333265877751513954
Västerås14292921392631144618614831521489440146275715060111557084311342257348
Västervik55392852027763968759446461592857555575906266614214181628
Vaxholm2716611285147027737032748636306777729320582835185287575718172733
Växjö1734652169833317126321684779178729117402631725612173014772724968
Vellinge3248823219863620530002659160336294122222722110333272180017111525
Vetlanda581250670000773333781818591250692222820555850000129911
Ystad1322203129309812386941222884148500013911471281944130240359613652

Fritidshus:

KommunUtrop -12-9MUtrop -9-6MUtrop -6-3MUtrop -3-0MFörslj. -12-9MFörslj. -9-6MFörslj. -6-3MFörslj. -3-0MOms. -12-9MOms. -9-6MOms. -6-3MOms. -3-0M
Alingsås8750002362500675000225000110000024375006750003100003211
Älvdalen1339000884444193150024388881424000105211121115003040555109109
Åre3775454129750022329162116250368545414642502249583226500011201212
Årjäng74000059583311725001573750890833615833108000016250006624
Arvika7030004678571800000695000831500561428180000065000010711
Askersund69928516506253725008925007882142556875360000100000014822
Bengtsfors650000771200159500097600078500079620013000009560001515
Berg56875016287501259500246500066500017143751269500256000048103
Boden84500051954559500059500076500053745456000099500021121
Bollnäs7441668212508400001397500796250822500660000141000012832
Borås676562627272522500706666805000702272462500730000161123
Borgholm14328401545735154833311658331588181159485215066661464166443466
Eda6391664830003900003500007525005095003083332900006531
Ekerö2319615218625017666662200000241384630000001975000226500013433
Eksjö759285706666750000148500079571463666683000016400007312
Eskilstuna126236811541302072500845000143907811484781953750900000382342
Fagersta605833549000535000145000070000067500065500016600006521
Falkenberg142013816376191480000778750168111117530951490000856250362134
Flen13842851446111101400017050001539285150500010470001810000281855
Gagnef4960001816664483335212505040002566664025005537505364
Gävle136147068227261250084000017508827227277475001218333171123
Gnesta13697361982692171500011262501428421216346116200001197500191354
Göteborg10798881158888782000639615114553311033337430006773074518513
Gotland179336520536042012777141153820573072170813178055516023075243913
Grums119500066250095000079500010875005500009000008300002211
Hagfors541666548888928333179500059500060833380000017950003931
Hällefors45000013216668500001350000460000149166690000014500003341
Halmstad21056521882000395000171500023589132026000400000204625023514
Haninge2512083344428517112503379375263958336164281977500326312524748
Härjedalen234388817039131750370175666624955551805869181222219194449232727
Härnösand82888884166645000049000088111195791638500050000091211
Hässleholm74083373562578875075000098666682875079500086100012846
Heby106538471062571000010425001329230768125796250124625013844
Helsingborg119500059500019500019500011875005500001700001700002111
Hofors74000083333389500069500083812596666610900009000008311
Höör80800074875066875060785785100079041664875071785751247
Hörby5838948930767526006300006028941026538787000725000191355
Hudiksvall945555994600102250014850009927779836009975001545000272543
Hultsfred4283334766667100001950004783335266668775001500003321
Karlshamn18475007950009612502650000245000080000087000041000002141
Karlskrona1237692123147077333366875014749611375000700000606250261734
Karlstad12965381375555-19950001370769167111162500099500013911
Katrineholm119218711584611296666695000126562511623071615000678333161333
Kinda146250089500059500010950001799375115166691000018500008311
Klippan561250225000121000055000056875023500011700007850004121
Köping80550010233331036666120000075400010316661083333121000010932
Kristianstad146000013833331000000550000155166613500009350006500003311
Krokom890000816250650000103500090000091562564750010000001842
Kungälv1554750209944416750008950001526250229000016900008300004921
Kungsbacka1711428217000075000015770001826428233100077500017000007515
Lidköping15953121185833124000056500018790621568333167500028000016621
Linköping71784011185719950003133338175001322142107000036670044713
Ludvika5756258122225750006333336125008500005750006633338913
Luleå7647821055666646250260000763913910952690000240000232142
Malmö42389740457146400042603444013240520046600044231068351029
Malung-Sälen3845833184312522210002647608367000018596872308166273152118323023
Mora9190906772726750007150001007727786818660000626666111133
Mörbylånga122230714178125650001123333128269214218754750001412500261613
Nora74857146625087250069500081714249375081250012250007421
Nordanstig133583375928553250041333312483338150004712503333336723
Norrköping155574013009097875009662501677481132818110000001003750271164
Norrtälje181231717422151772222186460719549641870163175222220188231701535451
Nyköping13275001516041130700015243751547722163229113280001631250362458
Nynäshamn1817857210115321756252383333207428521984612180000246166671383
Örebro66715661550034166619500072675058000033500015000032831
Orust18589131638000215000017233332119569178800014000002170000231016
Oskarshamn119000023290001497500197500014388882378000122500019750009521
Östersund75722270909038000099000090722281409033500079000091111
Ovanåker3585713808335500005950004114285275005250005250007611
Oxelösund815000972500390000099500088428589750034000009000007211
Piteå1278333116000016133331900001343333130555512750001900009931
Rättvik879285742500795000125000099114286333374000017000007631
Ronneby10850006137491846000595000119555587437516160009000009851
Sala789642717500101500086250090000077375099500093500014452
Sandviken130178517635005416661091250143250018300005716661210000141034
Sjöbo9120008643758066668316669770001024500102166683666615833
Skinnskatteberg69166686653879000012237506944449142301025000128250091334
Smedjebacken92500086350039500099500012018751084000395000125000081011
Söderhamn12333331057200690833297500012222229894006333332950000182561
Södertälje8031811304761791666152250097886314223807633331715000222132
Sölvesborg13642301184000169833311675001317307118100018000001137500131034
Stenungsund150500021558331545000208500015337502327500151250023250004622
Storuman3750001330714107000014383337000001580000105000016916661769
Strängnäs16739472258461159833314750001800000245730715000001597500191332
Strömstad2127000319722232975003842500216300029166662917299335000010944
Tanum2678235230076940245454070384267500022592303835454400923017131113
Tierp914375721666580000556666108156288944461750055833316943
Tjörn22815902609583193750026087502487272279583321625002637500221224
Tomelilla735000195000029500067500075250019500003500005800002111
Torsby114222211284091268529135150012527771397136139770515030009221710
Tranemo574444961666661666149500067455594666671666619000009331
Trosa190250016133332358333272250019325001636666226833331750006334
Tyresö714750037350003147500369500076750003750000330000036950002221
Uddevalla12975921373611129500012700001500000147472212750001303750271814
Ulricehamn625833879000450000675000716666104900043000099000012511
Umeå13114281122500102500017283331494285116750098500020200007223
Upplands-Bro83500014675001295000263166688125016325001170500265833312413
Uppsala89800099107113208331076666992833105625014525001086666302863
Vansbro45000040900070000030000057625039680065000036500041031
Varberg20381251753000196142823700002184375186800018157142697857161077
Västerås7760008173526650009800009066669717897076661021666151733
Västervik14840001946666811666128200015691661910555650000129800015935
Växjö91500019900006950007966661125000355000060000011466662113
Vetlanda614166657000431666110277763083363300035666611777776539
Vimmerby4925007000003750002250006691667500004000002150006111
Vingåker1052500135875012612501365000115218714750001346250172666616443
Ystad116175096000016891662145000129630010180001796666276250020562